Aktuality

Informace o ordinační době

Vážení klienti,

v termínu od 10.6. do 17.6. 2024 bude ordinace uzavřena z důvodů dovolené.

Pouze v akutních případech vás ošetří MUDr. Marcela Šajnerová po telefonické objednávce.
Adresa: Veletržní 404, Praha 7 Holešovice
tel: 266 712 200


Děkujeme za pochopení

Žádost

Vážení klienti, chtěla bych požádat o nasazení roušky nebo respirátoru v čekárně a ordinaci při projevech respiračního onemocnění. Děkuji.

Důležité novinky

Vážení klienti,
dění během pandemie mě donutilo se zamyslet nad provozem naší ordinace. Situace mě přiměla zavést několik novinek, které doufám přispějí ke zvýšení vaší i naší spokojenosti.

1. Od pondělí 29.11 2021 zavádíme v ordinaci virtuální telefonní ústřednu Voicebot.

Z důvodu přetížení telefonáty do naší ordinace jsme zvolili cestu využití ústředny 4. generace k zefektivnění provozu během ordinačních hodin. Bude vyčleněný čas k dotazům, které nevyžadují okamžitou odpověď. Pacient, který bude požadovat odpověď ihned, bude samozřejmě po zhodnocení situace do ordinace přepojený. Preferujeme i zasílání dotazů cestou emailů. Ušetříte nám čas, který můžeme věnovat pacientům v ordinaci během běžného provozu.

2. Zprovoznili jsme internetové objednávání.

V horním menu naleznete odkaz Objednání, přes který se lze dostat na stránku se základními informacemi nebo přímo zvolit odkaz pro přístup do objednávkového systému pro objednání bez přihlášení nebo s přihlášením.

 

Základní popis

Jedná se o hybridní systém, jelikož je nám jasné, že počet pacientů za den převažuje nad počtem volných termínů k objednání. Objednaný pacient bude mít přednost před neobjednaným pacientem. Objednat se lze dvěma způsoby:

  Objednávání bez přihlášení
Pacient má rovnou k dispozici kalendář s přehledem termínů, volí si volný termín, vyplní několik základních údajů do formuláře, po odeslání požadavku mu systém zašle zpětnou informaci o uvedené objednávce.
  Objednávání s přihlášením
Pacient musí mít ve své kartě u lékaře uložený email, prostřednictvím kterého se bude přihlašovat
 • Při prvním přístupu do objednávkového systému volí pacient volbu „Registrovat, nebo zapomenuté heslo“, vyplní email a zadá „Registrovat“. Systém doprovodí pacienta dalším postupem. Tím si vytvoří vstupní přihlašovací údaje. Heslo si volí pacient sám.

  Při každém dalším vstupu už zadává svůj email a zvolené heslo rovnou do přihlašovací obrazovky.
  Po přihlášení si pacient vybírá z nabízených služeb:
 • Zadání objednávky k návštěvě lékaře – pacient má k dispozici kalendář s přehledem termínů, volí si volný termín, vyplní důvod do formuláře, pokud je vyžadován a po odeslání požadavku mu systém zašle zpětnou informaci o uvedené objednávce
 • Zaslání žádosti o recept – pacient vyplní příslušný formulář, každé požadované léčivo se vyplňuje samostatně.
 • Zaslání informace k probíhající léčbě, případně dotazu lékaři – pacient vyplní příslušný formulář, případně může zaslat přílohu – soubor typu pdf nebo obrázek.
 • Přehled termínů „preventivních“ Prohlídek a Očkování.
 • 3. Od 1/2022 došlo k prodloužení ordinačních hodin

  Konkrétní časy najdete na stránce Ordinační hodiny.

   

  Antigenní testy SARS-CoV-2

  Od 18.12. 2020 nabízíme našim registrovaným pacientům možnost provedení preventivního antigenního testu SARS-CoV-2 dle Mimořádného opatření MZ ČR. Test je prováděn výtěrem z nosohltanu, výsledek vyhodnotíme do 15-20 minut. Na vyšetření je nutné se objednat na konkrétní čas – telefonicky 283 980 441, 604 702 335 nebo e-mailem na ordinace@praktik-libeznice.cz. Testování bude probíhat mimo běžnou ordinační dobu. Množství testů i naše časové možnosti jsou omezené, proto doporučuji se objednat s předstihem.
  Používáme pouze testy splňující požadavky MZ ČR pro antigenní testování (CE IVD certifikace, sensitivita nad 90%, specificita nad 97%).

  Praktické rady ke karanténě a izolaci

  Jak postupovat v karanténě? Kdy na test?

  Pokud jste se setkali s někým s potvrzenou infekcí Covid-19 (v tuto chvíli potvrzení = pozitivní PCR test), dodržujte režim karantény (zůstaňte doma) i v případě, že Vás ještě nekontaktoval hygienik, nebo volejte svému praktickému lékaři. Pokud se cítíte zcela zdrávi, není nutné hlásit hned o víkendu. Praktický lékař či hygienik Vám vystaví žádanku na test 5.-7. den po datu posledního kontaktu s Covid pozitivním (prosím, nechoďte na test hned, nemáte-li příznaky; test je načasován tak, aby bylo počítáno s inkubační dobou onemocnění).
  Máte-li během karantény po kontaktu s nakaženým příznaky, je na místě samozřejmě testovat hned. Pro Vaše kontakty (tzv. sekundární) neplatí zatím žádná omezení, až potvrdilo-li by se u Vás onemocnění také – máte-li ale silné podezření na infekci, například horečku a jdete na test, doporučuji do výsledku nechat doma raději i zbytek rodiny. Pokud je pozitivním kontaktem člen rodiny, se kterým bydlíte, bere se za den posledního kontaktu datum pozitivního testu nakaženého člena rodiny.
  Karanténa trvá 10 dní (i když Váš test bude např. 7. den negativní)! V případě pozitivity testu (ať už máte příznaky, či ne) Vám bude nařízena izolace na dalších 10 dní od pozitivního testu. I když to je náročné, je důležité, aby lidé režim karantény/izolace dodržovali, jinak se infekce bude šířit velmi rychle i nadále.

  Kontakt s covid-19 pozitivním v rodině

  Pokud je v rodině nemocný s potvrzenou infekcí Covid-19, snažte se, prosím, dodržovat hygienická doporučení – oddělený pokoj, nemocný chodí do koupelny jako poslední, větrání, nekontaktovat se se seniory v rodině (např. nenechávat děti hlídat prarodičům), apod. Všichni členové rodiny jsou v této situaci v karanténě a mají být testováni 5.-7. den od pozitivního testu člena rodiny, v případě, že by měli příznaky, tak ihned. Neposílejte své děti do školky/školy, byl-li u někoho z rodiny potvrzen Covid-19 (i když se cítí zdravé). Může se stát, že při testování bude někdo z dalších členů rodiny pozitivní a stane se tak kontaktem pro zbytek rodiny. V tom případě, není-li možné se rozdělit, se karanténa ostatním členům rodiny prodlužuje o dalších 10 dní. Bohužel, jedině takto bezpečně zajistíme, že se infekce nebude šířit dál a prosíme Vás o respektování tohoto nařízení.

  Jak postupovat v izolaci?

  Izolace (tzn. pobyt doma/v nemocnici u osob s potvrzenou infekcí Covid-19) trvá minimálně 10 dní, min. 3 dny by měl být pacient bez příznaků (ztráta chuti a čichu může trvat déle, příznaky akutní infekce musí být odeznělé). Ukončuje se bez testu. Bylo prokázáno, že nakažlivost v čase prudce klesá a u osob bez příznaků již po 10 dnech není pravděpodobné, že by infekci předali dál. Nenechávejte se zbytečně „kontrolně“ testovat! PCR je velmi citlivá metoda, je-li výtěr proveden dobře, v případě pozitivity po 10 dnech není potom jasné, jak postupovat (jste na 98% neinfekční). Osoby po prokázaném prodělaném onemocnění Covid-19 jsou po dobu následujících 90 dní považovány za imunní; pokud se dostanete do kontaktu s Covid - pozitivním, nebude Vám nařízena karanténa, ani nebudete muset být testováni.
  Během karantény i izolace se, prosím, chovejte zodpovědně, nechoďte na nákupy, je-li to možné objednejte si nákup domů. Nesetkávejte se s rizikovou populací. Buďte v pravidelném kontaktu se svým lékařem – telefonicky, e-mailem.

  Kdy do nemocnice?

  V případě, že se u Vás, nebo Vašich blízkých během nemoci objeví příznaky, jako je dušnost (neschopnost se nadechnout), promodrávání rtů, kolaps, nadměrná spavost, zmatenost, horečky neklesající pod 38 st. C i přes podávání léků na horečku, kontaktujte RZS – 155.

  Telefonování

  Buďte prosím trpěliví, když voláte svému lékaři a tolerantní – denně přijímáme 80-100 telefonních hovorů (kromě toho, že vykonáváme svoji běžnou činnost – péči o akutně a chronicky nemocné). Pokud voláte kvůli kontaktu, připravte si relevantní informace předem (kdy kontakt – datum, v uzavřené místnosti/venku, na jakou vzdálenost, měli jste roušky, kde pobýváte – adresu včetně PSČ, Vaše telefonní číslo). Případně po vzájemné dohodě lékaři pošlete informace e-mailem. Lékař/hygienik vyhodnotí, zda se jednalo o tzv. epidemiologicky významný kontakt a dle toho rozhodne o nutnosti karantény. (Epidemiologicky významný kontakt = pod 1,5m, bez roušky, déle než 15 min).

  Pokud se Vám zatím hygienik neozval a/nebo se nemůžete dovolat svému praktickému lékaři a víte, že jste byli v kontaktu s Covid pozitivním, zůstaňte doma dobrovolně, případnou elektronickou neschopenku můžeme vydat až 3 dny zpětně.

  Objednání do ordinace na čas

  Máte-li příznaky infekce, nechoďte prosím, pokud je to možné, bez objednání do našich ordinací, vždy je lépe se objednat na čas. Jste-li už v čekárně, neprodleně o své přítomnosti informujte sestru. Zároveň věřte, že mnohé choroby se prostě po telefonu diagnostikovat nedají a návštěva v ordinaci je nutná, pokud budeme domluveni, připravíme si odpovídající ochranné pomůcky a vyšetříme Vás. Neexistuje jen jedna nemoc – Covid-19. V péči o akutně i chronicky nemocné pokračujeme beze změn, provádíme preventivní prohlídky – neodkládejte kontroly kvůli pandemii!

  Péče o seniory ve Vašem okolí

  Myslete na seniory ve Vaší rodině a okolí! Nechoďte k nim na návštěvy cítíte-li se nemocní, pravidelně jim telefonujte, objednávejte nákupy.
  V případě podezření na infekci kontaktujte jejich praktického lékaře/lékařku a poraďte se o dalším postupu.
  Opatření nyní zpřísněná jsou nepopulární, ale zdá se, že to může být v tuto chvíli jediná cesta, jak snížit nápor na nemocnice. Svým chováním můžeme výrazně ovlivnit, jak moc strmý nárůst nemocných bude.


  Jednorázové testy

  Vážení klienti,
  naše ordinace zakoupila jednorázové testy od firmy Quickseal k detekci protilátek IgG a IgM proti SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID 19. Jedná se o chromatografický test pro kvalitativní detekci anti-SARS-CoV-2-IgM a IgG protilátek. Test podle údajů výrobce detekuje protilátky proti SARS-CoV-2 s dostatečnou spolehlivostí asi sedmý den po infikování pacienta a v dalším období. V krvi nemocného se po infikování objeví nejprve protilátky třídy IgM, po několika dnech pak i protilátky třídy IgG. Protilátky třídy IgM po blíže nespecifikovaném období (zatím není dostatek klinických údajů) vymizí a přetrvávají jen protilátky třídy IgG. V případě pozitivního výsledku je nutné jej ověřit ještě testem na přímý průkaz přítomnosti viru metodou PCR (molekulární diagnostika). Tyto testy jsou vhodné zejména pro pacienty, kteří měli více jak před týdnem nějaké příznaky a chtějí si ověřit, zda neprodělali COVID 19. Použitý rychlotest vyžaduje odběr krve z prstu pacienta a provádíme jej pro samoplátce za poplatek 300 Kč. V případě zájmu kontaktujte naši ordinaci.


  Online konzultace

  Dále naše ordinace nabízí online konzultaci prostřednictvím zabezpečeného videohovoru přes server www.videodoktor.cz. Do služby je nutné se předem zaregistrovat, proces však není složitý. Neváhejte se na mě obrátit v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci službu poskytuji zcela ZDARMA. Termín hovoru je možné si předem domluvit kdykoliv přes email ordinace@praktik-libeznice.cz, nebo telefonicky na číslech 604 702 335, 283 980 441.